
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 500 µm |
| Thickness | 0.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 5 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 5 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Polarity | Inverting |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Logic Family | 74LVC |
Stock: 1712
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24125
Ext.Price$0.24125
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24125 | $0.24125 |
| 10 | $0.21425 | $2.14250 |
| 50 | $0.19027 | $9.51350 |
| 100 | $0.15855 | $15.85500 |
| 500 | $0.13211 | $66.05500 |
| 1000 | $0.12650 | $126.50000 |
| 3000 | $0.12113 | $363.39000 |
| 5000 | $0.11368 | $568.40000 |
